Sanbis-Wi Nedir?

Sanbis-Wi, işletmelerin bulut tabanlı yeni hotspot ve log çözümüdür

Bir toplu kullanım sağlayıcısı olarak sizden internet erişimi isteyen müşterilerinize, bu hizmeti modem ve/veya access point gibi cihazların yayınlarını şifreleyerek vermeniz günümüz yasaları (Bkz. 5651 sayılı kanun nedir?) gereğini yerine getirmemektedir.

Bu yasalar kapsamında iç ip dağıtım ve internet trafiği logları kayıt altında tutulmalı, kayıtların herhangi bir değişikliğe uğramadığı ispatı için dijital olarak imzalanmış olması gerekmektedir.

Sanbis-Wi ile müşterilerinize mevcut ağ altyapınızı koruyarak, lisans ve lisans yenileme maliyetsiz ek bir donanım ile, yasalara uygun, hesaplı ve güvenli bir internet hizmeti verebilirsiniz.

5651 sayılı kanun nedir?


Türkiye'de güvenlik tehditlerine açık durumda işlenebilecek bilişim suçları ile mücadele, 2007 yılında çıkartılan 5651 sayılı “İnternet ortamında yapılan yayınların düzenlenmesi ve bu yayınlar yoluyla işlenen suçlarla mücadele edilmesi hakkında kanun” uyarınca yapılmakta, bu yolla erişimin engellenmesi, izlenmesi sağlanarak içerik sağlayıcı, yer sağlayıcı ve erişim sağlayıcıların yükümlülükleri düzenlenmektedir.

1 Kasım 2007 tarihli Resmi Gazete'de bulunan İnternet Toplu Kullanım Sağlayıcıları Hakkında Yönetmeliğine ulaşmak için lütfen tıklayınız.